Nórsko prvýkrát po 14 rokoch získalo zlato v severskej kombinácii

02.03.2019 Celý región

Seefeld 2. marca (TASR) - Nórski reprezentanti v severskej kombinácii zvíťazili v sobotňajšej mužskej tímovej súťaži na 4x5 km na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v rakúskom Seefelde. Druhé Nemecko zdolali o sekundu, bronzovú medailu získali domáci s mankom 5,0 s.

O titule pre Nórov, prvom v disciplíne po 14 rokoch, rozhodol Jarl Magnus Riiber. Ten v záverečnom šprinte nepustil k slovu Nemca Vinzenza Geigera ani Rakúšana Lukasa Klapfera. V Seefelde získal už druhé zlato.

Nóri si vybojovali už dvanáste najvyššie pódiové umiestnenie a celkovo 22. medailu, čím vylepšili vlastný rekord, keď sa pred štyrmi rokmi radovali 20-krát. Na šampionáte je v hre ešte šesť medailí (sobotňajšia súťaž miešaných družstiev v skokoch na lyžiach a v nedeľu beh na lyžiach na 50 km s hromadným štartom.)

Výsledky: 1. Nórsko (Espen Björnstad, Jan Schmid, Jörgen Graabak, Jarl, Magnus Riiber) 50:15,5 min, 2. Nemecko (Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Fabian Rießle, Vinzenz Geiger) + 1,0 s, 3. Rakúsko (Bernhard Gruber, Mario Seidl, Franz-Josef Rehrl, Lukas Klapfer) +5,0, 4. Japonsko +28,7, 5. Fínsko +1:09,6 min, 6. Francúzsko +1:12,0, 7. Taliansko +2:39,1, 8. Poľsko +2:54,0, 9. ČR +4:27,6, 10. USA +6:49,7